Μεταδελτίο Τύπου Διανομής Τροφίμων TEBA την Δευτέρα 29 Ιουνίου 2020 στο Δήμο Αγιάς

Συγκεκριμένα διανεμήθηκαν τα εξής προϊόντα: μοσχάρι κρέας, χοιρινό κρέας, τυρί φέτα, γραβιέρα, μπανάνες, ελαιόλαδο, κορν φλέικς, αλεύρι, μαρμελάδα, ρύζι, ζάχαρη, μακαρόνια, κριθαράκι, μέλι, φρυγανιές, φακές, φασόλια, πελτές, οδοντόκρεμα, οδοντόβουρτσα, σαμπουάν, σαπούνι και υγρό πιάτων.

Συνολικά εξυπηρετήθηκαν 257 δικαιούχοι, όπου μαζί με τα ενεργά μέλη των νοικοκυριών αυτών ανήλθαν στα 473 άτομα .

Στη Κοινωνική Σύμπραξη της ΠΕ Λάρισας με ονομασία «ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ» δήλωσαν συμμετοχή και συμπεριλαμβάνονται ο Δήμος Λαρισαίων (leader) που έχει και την ευθύνη για την οργάνωση και διενέργεια του προγράμματος, η Περιφέρεια Θεσσαλίας – Περιφερειακή Ενότητα Λάρισας, οι Δήμοι Ελασσόνας, Αγιάς, Τυρνάβου, Φαρσάλων, Κιλελέρ και Τεμπών, η ΔΗΚΕΛ, το ΚΕΘΕΑ-ΕΞΟΔΟΣ και οι «Ενεργοί Πολίτες Λάρισας». Ωφελούμενοι του προγράμματος ΤΕΒΑ είναι άτομα που διαβιούν σε συνθήκες φτώχειας όπως ορίζεται από την υπ'αριθμ. Δ23/οικ.17108/875/10.04.2017 του Υπουργείου Κοινωνικής Ασφάλισης και Κοινωνικής Αλληλεγγύης όπως επίσης και άστεγοι.

Διανομής Τροφίμων TEBA