Αιτησεις παιδιων για τη κατασκηνωση Αγιας Παρασκευης Στομιου

Σας γνωρίζουμε ότι κατά την θερινή περίοδο έτους 2018 θα λειτουργήσει στο Στόμιο η παιδική κατασκήνωση της Αγίας Παρασκευής στην οποία θα φιλοξενηθούν παιδιά ηλικίας 6 – 16 ετών.
Η κατασκήνωση βρίσκεται στην παραλία του Στομίου. Όπως κάθε χρόνο, θα φιλοξενηθούν τα παιδιά που θα κάνουν σχετική αίτηση προς το Δήμο Αγιάς μέχρι τις 30 Ιουνίου.

Α΄ΠΕΡΙΟΔΟΣ: 07/8/2018 – 16/8/2018
Β΄ ΠΕΡΙΟΔΟΣ: 17/8/2018 – 26/8/2018
Γ' ΠΕΡΙΟΔΟΣ: 27/8/2018 – 05/9/2018

Για την εγγραφή των παιδιών απαιτείται:
-Αίτηση
-Υπεύθυνη δήλωση του γονέα ή κηδεμόνα προς το Δήμο στην οποία θα αναγράφεται το ονοματεπώνυμο, το φύλο, η ηλικία του παιδιού, ο αριθμός των προστατευόμενων μελών, οι ηλικίες των τέκνων, ο τύπος της οικογένειας (π.χ. μονογονεϊκή, τρίτεκνη, πολύτεκνη), άλλα κοινωνικά χαρακτηριστικά (π.χ. άνεργοι).
- Βεβαίωση ιδιώτη γιατρού ή γιατρού ασφαλιστικού φορέα στην οποία υποχρεωτικά να αναγράφεται: η κατάσταση υγείας του παιδιού, ο εμβολιασμός του με τα υποχρεωτικά εμβόλια, ότι δεν πάσχει από μεταδοτικά νοσήματα και ότι η εν γένει κατάσταση της υγείας του επιτρέπει τη συμμετοχή του σε κατασκηνωτικό πρόγραμμα.

Οι αιτήσεις θα διαβιβάζονται ατομικά, με Φαξ στο 2494023783, με email στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. μόνο από την Πέμπτη 14 Ιουνίου έως την Παρασκευή 30 Ιουνίου.

Τα παιδιά των πολύτεκνων, των μονογονεϊκών, των τρίτεκνων οικογενειών και αυτών που ένας εκ των δύο γονέων είναι άνεργος θα φιλοξενηθούν στις παιδικές κατασκηνώσεις χωρίς να καταβάλλουν συμμετοχή. Για όσους δεν ανήκουν σε αυτές τις κατηγορίες το ποσό της συμμετοχής ανέρχεται στα 30€.
Η καταβολή των χρημάτων θα γίνεται μόνο κατά την προσέλευση, στο χώρο της γραμματείας της κατασκήνωσης.

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας παραλαβής των αιτήσεων.
Εκπρόθεσμες αιτήσεις και με ελλιπή δικαιολογητικά θα απορρίπτονται.

Πληροφορίες στα τηλέφωνα 2494350100 Νικολίτσας Βάιος