ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΑΓΙΑΣ ΣΕ ΟΜΙΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ ΤΟΥ ΜΑΣΤΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ UNESCO Ν.ΛΑΡΙΣΑΣ

Πλήθος διακεκριμένων ιατρών παρουσίασαν ομιλίες που αφορούν τη νόσο . Επίσης έλαβε χώρα η παρουσίαση βιβλίου της κα. Αγγελικής Δαφτσίδου .

Συγκεκριμένα , για τον Δήμο Αγιάς μεγάλος αριθμός συμμετοχής προήλθε από τον Σύλλογο Γυναικών Μελιβοίας με Πρόεδρο την κα. Καραμάνη Κική και τον Σύλλογο Γυναικών Βελίκας με Πρόεδρο την κα. Χατζοπούλου Αντωνία οι οποίες συνέδραμαν ευαισθητοποιημένα και ενεργά στη προσπάθεια αυτή .

Μεγάλη επίσης ήταν η συμμετοχή γυναικών του Δήμου Αγιάς και δει δικαιούχων του ΤΕΒΑ οι οποίες συμμετείχαν από τη πρώτη στιγμή στη δράση και παρακολούθησαν με αυξημένο ενδιαφέρον την εξαιρετική και επιμορφωτική αυτή ημερίδα .
Μεγάλος αρωγός στη δράση αποτέλεσε ο Δήμος Αγιάς και ο Δήμαρχος κος Αντώνης Γκουντάρας .
Ένα μεγάλο ευχαριστώ από όλους μας στους οδηγούς των λεωφορείων ο οποίοι συμμετείχαν εθελοντικά ꓽ κ Στέφανο Γκουντάρα ( οδηγός από Δημοτική Ενότητα Αγιάς ) και κ Τάγκα Νίκο ( οδηγό από Δημοτική Ενότητα Μελιβοίας .

ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΕΝΩΣΗ                                                                                                                θθ

Με τη συγχρηματοδότηση της Ελλάδας και της Ευρωπαϊκής Ένωσης

Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο