16η Τακτική Συνεδρίαση Δημοτικού Συμβουλίου

1. Τροποποίηση του Οργανισμού Εσωτερικής Υπηρεσίας (Ο.Ε.Υ.) Δήμου Αγιάς
(Εισηγητής ο  δήμαρχος κ. Γκουντάρας Αντώνιος)
2. Δωρεάν παραχώρηση της χρήσης δημοτικής έκτασης στη ΔΕΥΑ Αγιάς για την κατασκευή δεξαμενής Τ.Κ. Δήμητρας.

(Εισηγητής ο δημοτικός σύμβουλος και Πρόεδρος ΔΕΥΑ Αγιάς κ. Μπελιάς Αντώνιος)
3.
Γνωμοδότηση για τη συνέχιση απαγόρευσης θήρας στην περιοχή της Τοπικής Κοινότητας Σκλήθρου.

4.
Έγκριση της μελέτης και των τευχών στην δημοπράτησης του έργου «Κατασκευή δεξαμενών άρδευσης και εκσυγχρονισμός δικτύου άρδευσης στις Τ.Κ Σωτηρίτσας και Μελιβοίας του Δήμου Αγιάς».

5.
Έγκριση υποβολής πρότασης για το έργο «Κατασκευή δεξαμενών άρδευσης και εκσυγχρονισμός δικτύου άρδευσης στις ΤΚ Σωτηρίτσας και Μελιβοίας του Δήμου Αγιάς».
6.
Έγκριση της μελέτης και των τευχών δημοπράτησης του έργου: «Άρδευση αναδασμού ΤΚ Ομολίου»

7.
Έγκριση υποβολής πρότασης για το έργο «Άρδευση αναδασμού ΤΚ Ομολίου»

8.
Έγκριση της μελέτης και των τευχών δημοπράτησης του έργου: «Κατασκευή μικρού φράγματος στην περιοχή του Προφήτη Ηλία ΤΚ Μεγαλοβρύσου»

9.
Έγκριση της τροποποιημένης μελέτης και των τευχών δημοπράτησης του έργου: «Περιβαλλοντική αναβάθμιση της εισόδου και κοινόχρηστων χώρων Αγιάς»

(Εισηγητής ο  δήμαρχος κ. Γκουντάρας Αντώνιος)
10. Έγκριση υποβολής πρότασης για το έργο «Κατασκευή μικρού φράγματος στην περιοχή του Προφήτη Ηλία ΤΚ Μεγαλοβρύσου»
(Εισηγητής ο  δήμαρχος κ. Γκουντάρας Αντώνιος)
11. Έγκριση της τροποποιημένης μελέτης και των τευχών δημοπράτησης του έργου: «Ανάδειξη Ιαματικής Πηγής Κόκκινου Νερού του Δ. Αγιάς
(Εισηγητής ο  δήμαρχος κ. Γκουντάρας Αντώνιος)
12. Έγκριση της τροποποιημένης μελέτης και των τευχών δημοπράτησης του έργου: «Σημάνσεις Προβολή τοπίων του Δήμου Αγιάς»
(Εισηγητής ο  δήμαρχος κ. Γκουντάρας Αντώνιος)
13. Έγκριση υποβολής πρότασης και Σύναψη Προγραμματικής Σύμβασης μεταξύ του Δήμου Αγιάς και Δήμου Λαρισαίων για το έργο «Ανάδειξη Ιαματικής Πηγής Κόκκινου νερού του Δήμου Αγιάς»
(Εισηγητής ο  δήμαρχος κ. Γκουντάρας Αντώνιος)
14. Έγκριση υποβολής πρότασης και Σύναψη Προγραμματικής Σύμβασης μεταξύ του Δήμου Αγιάς και Δήμου Λαρισαίων για το έργο «Σημάνσεις Προβολή τοπίων του Δήμου Αγιάς»
(Εισηγητής ο  δήμαρχος κ. Γκουντάρας Αντώνιος)
15. Έγκριση υποβολής πρότασης και Σύναψη Προγραμματικής Σύμβασης μεταξύ του Δήμου Αγιάς και Περιφέρειας Θεσσαλίας για το έργο «Περιβαλλοντική αναβάθμιση εισόδου και κοινοχρήστων χώρων Αγιάς»
(Εισηγητής ο  δήμαρχος κ. Γκουντάρας Αντώνιος)
16. Έγκριση της επικαιροποιήμενης μελέτης και των τευχών δημοπράτησης του έργου: «Κατασκευή υπόγειων αγωγών μεταφοράς νερού και αντλητικών συγκροτημάτων στο αγρόκτημα Δήμητρας»
(Εισηγητής ο  δήμαρχος κ. Γκουντάρας Αντώνιος)
17. Αποδοχή της υπ΄ αριθμ 11193/29-12-2009 απόφαση ένταξης στο μέτρο 321 του Προγράμματος Αγροτική Ανάπτυξη της Ελλάδας 2007-2013 για το έργο «Κατασκευή υπόγειων αγωγών μεταφοράς νερού και αντλητικών συγκροτημάτων στο αγρόκτημα Δήμητρας»
(Εισηγητής ο  δήμαρχος κ. Γκουντάρας Αντώνιος)
18. Επανασυγκρότηση Δημοτικής Επιτροπής Διαβούλευσης Δήμου Αγιάς.
Ο Πρόεδρος του Δ.Σ.
Σουλιώτης Θεόδωρος