Πίνακας αποφάσεων 20ης /29-12-2011 Τακτικής Συνεδρίασης Δημοτικού Συμβουλίου Αγιάς

Θέματα

ημερησίας διάταξης

Αριθμός απόφασης

Περίληψη Απόφασης

Τρόπος λήψης απόφασης

Ανάκληση των υπ’ αριθμ. 145/09 & 147/09 αποφάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου του πρώην Δήμου Αγιάς περί Τροποποίησης του Προγράμματος «Θησέας».

291.

Εγκρίθηκε η ανάκληση των υπ’ αριθμ. 145/09 & 147/09 αποφάσεων Δημοτικού Συμβουλίου του πρώην Δήμου Αγιάς.

κ. Καλαγιάς.

Έγκριση οριστικής παραλαβής της μελέτης με τίτλο: «Μελέτη Ανάπλασης της Ιαματικής πηγής στο Κόκκινο Νερό Δ. Ευρυμενών, κατηγορίας 07 (Ειδικές Αρχιτεκτονικές Μελέτες)».

292.

Εγκρίθηκε η οριστική παραλαβή της μελέτης με τίτλο: «Μελέτη Ανάπλασης της Ιαματικής πηγής στο Κόκκινο Νερό Δ. Ευρυμενών, κατηγορίας 07 (Ειδικές Αρχιτεκτονικές Μελέτες)».

κ. Καλαγιάς.

Έγκριση οριστικής παραλαβής της μελέτης με τίτλο: «Μελέτη Ανάπλασης της Ιαματικής πηγής στο Κόκκινο Νερό Δ.Ε. Ευρυμενών, κατηγορίας 06 (Αρχιτεκτονικές Μελέτες)».

293.

Εγκρίθηκε η οριστική παραλαβή της μελέτης με τίτλο: «Μελέτη Ανάπλασης της Ιαματικής πηγής στο Κόκκινο Νερό Δ.Ε. Ευρυμενών, κατηγορίας 06 (Αρχιτεκτονικές Μελέτες)».

κ. Καλαγιάς.

Έγκριση υποβολής πρότασης με τίτλο: «Ενίσχυση της διοικητικής και ενίσχυση της διαχειριστικής επάρκειας του Δ. Αγιάς».

294.

Εγκρίθηκε η υποβολή πρότασης με τίτλο: «Ενίσχυση της διοικητικής και ενίσχυση της διαχειριστικής επάρκειας του Δ. Αγιάς».

κ. Καλαγιάς.

Εξέταση αιτήματος του Δασικού Αγροτικού Συνεταιρισμού Τ.Κ. Καρίτσας για την απευθείας εκμίσθωση της εκμετάλλευσης της δασικής συστάδας 6ΙΙ του δάσους Καρίτσας.

295.

Εγκρίθηκε το αίτημα του Δασικού Αγροτικού Συνεταιρισμού Τ.Κ. Καρίτσας για την απευθείας εκμίσθωση της εκμετάλλευσης της δασικής συστάδας 6ΙΙ του δάσους Καρίτσας.

(Είχε αποχωρήσει ο κ. Καλαγιάς).

Παραχώρηση οχημάτων του Δήμου στην Κοινωφελή Επιχείρηση «Καλυψώ» για την ομαλή λειτουργία του προγράμματος «Βοήθεια στο Σπίτι».

296.

Εγκρίθηκε η δωρεάν παραχώρηση της χρήσης οχημάτων του Δήμου στην Κοινωφελή Επιχείρηση «Καλυψώ» για την ομαλή λειτουργία του προγράμματος «Βοήθεια στο Σπίτι».

(Είχε αποχωρήσει ο κ. Καλαγιάς).

Καθορισμός ποσοστού φορολογούμενων τετραγωνικών των βιομηχανικών και ημιυπαίθριων χώρων καταστημάτων.

297.

Καθορίσθηκε το ποσοστό των φορολογούμενων τετραγωνικών μέτρων που θα ισχύσουν από την 1/1/2012 για τους  βιομηχανικούς και ημιυπαίθριους χώρους καταστημάτων.

Κατά πλειοψηφία

Μειοψήφισαν οι κ.κ. Πατσάς, Καψάλης, Στάθης & Τριανταφύλλου.

(Είχε αποχωρήσει ο κ. Καλαγιάς).

Κατάρτιση Κανονισμού για τον τρόπο εκπροσώπησης των μεταναστών στο Συμβούλιο Ένταξης Μεταναστών Δήμου Αγιάς.

298.

Καταρτίσθηκε ο Κανονισμός Συμβούλιου Ένταξης Μεταναστών Δήμου Αγιάς.

(Είχε αποχωρήσει ο κ. Καλαγιάς).

Δωρεάν παραχώρηση της χρήσης του Πολιτιστικού Κέντρου «Χρυσαλλίδα» Αγιάς, στην Κοινωφελή Επιχείρηση «Καλυψώ» Δήμου Αγιάς.

299.

Εγκρίθηκε η δωρεάν παραχώρηση της χρήσης του Πολιτιστικού Κέντρου «Χρυσαλλίδα» Δήμου Αγιάς, στην Κοινωφελή Επιχείρηση «Καλυψώ» Δήμου Αγιάς.

(Είχε αποχωρήσει ο κ. Καλαγιάς).

Έγκριση της υπ’ αριθμ.54/2011 του Διοικητικού Συμβουλίου Κοινωφελούς Επιχείρησης «Καλυψώ» σχετικά με την πρόταση προς το Δημοτικό Συμβούλιο για την καταβολή αποζημίωσης στα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου της.

300.

Εγκρίθηκε η υπ’ αριθμ. 54/2011 του Διοικητικού Συμβουλίου Κοινωφελούς Επιχείρησης «Καλυψώ», για την καταβολή αποζημίωσης στα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου της.

(Είχε αποχωρήσει ο κ. Καλαγιάς).

Αναμόρφωση προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2011.

301.

Εγκρίθηκε η αναμόρφωση του προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2011.

Κατά πλειοψηφία

Μειοψήφισαν οι κ.κ. Πατσάς, Καψάλης, Στάθης & Τριανταφύλλου.

Θέματα

εκτός ημερησίας διάταξης

Αριθμός απόφασης

Περίληψη Απόφασης

Τρόπος λήψης απόφασης

Αποδοχή δωρεάς εξόδων παράστασης της πρώην Δημάρχου Αγιάς κας Χριστούλα Χριστίνας και έγκριση απόδοσής τους στη ΔΕΥΑ Αγιάς.

302.

Εγκρίθηκε η αποδοχή δωρεάς εξόδων παράστασης της πρώην Δημάρχου Αγιάς κας Χριστούλα Χριστίνας και η απόδοσής τους στη ΔΕΥΑ Αγιάς.

(Είχε αποχωρήσει ο κ. Καλαγιάς).

Έγκριση της υπ’ αριθμ.12/20111 απόφασης του Διοικητικού Συμβουλίου ΝΠΔΔ «Ηρακλείδης» με τίτλο  «Καθορισμός ειδικότητας  για την πρόσληψη προσωπικού με σύμβαση μίσθωσης έργου».

303.

Εγκρίθηκε η υπ’ αριθμ.12/20111 απόφασης του Διοικητικού Συμβουλίου ΝΠΔΔ «Ηρακλείδης» με τίτλο  «Καθορισμός ειδικότητας  για την πρόσληψη προσωπικού με σύμβαση μίσθωσης έργου».

Ο Πρόεδρος
του Δημοτικού Συμβουλίου