Πέμπτη, 05 Μάιος 2011 14:53

Περίληψη Διακήρυξης Δημοπρασίας Δημοτικών Αγρών Τ.Κ. Σωτηρίτσας

Η Οικονομική Επιτροπή του Δήμου Αγιάς διακηρύσσει την εκμίσθωση με δημοπρασία των παρακάτω δημοτικών αγρών της τοπικής κοινότητας Σωτηρίτσας:

1. Αγρός στη θέση «ΜΗΛΙΑ», εκτάσεως 1,00 εκταρίων (10 στρ.)
2. Αγρός στη θέση «ΞΑΝΟΙΓΜΑ», εκτάσεως 0,60 εκταρίων (6 στρ.)

Η δημοπρασία είναι φανερή προφορική και πλειοδοτική.
Θα πραγματοποιηθεί στις 3/5/2011, ημέρα Τρίτη από ώρα 10:00 έως 11:00 το πρωί, στο δημοτικό κατάστημα Σωτηρίτσας (πρώην δημαρχείο Μελιβοίας).
Σε περίπτωση που αποβεί άκαρπη, για οποιοδήποτε λόγο, θα επαναληφθεί στις 10/5/2011 Τρίτη την ίδια ώρα και στον ίδιο χώρο. ημέρα
Οι εκτάσεις που εκμισθώνονται είναι αποκλειστικά για αγροτική χρήση.
Η τιμή πρώτης προσφοράς ορίζεται στα είκοσι (20) €/στρέμμα και για τα δύο αγροτεμάχια.
Δεν γίνεται κανένας δεκτός στη δημοπρασία σαν πλειοδότης ή εγγυητής εάν είναι οφειλέτης του Δήμου.
Δεκτοί στην δημοπρασία της 3/5/2011 θα γίνονται μόνο οι δημότες του δημοτικού διαμερίσματος Σωτηρίτσας, στην περίπτωση όμως που δεν υπάρξει πλειοδότης κατά την διενέργειά της, στην επαναληπτική δημοπρασία της 10/5/2011 θα γίνονται δεκτοί όλοι οι δημότες του Δήμου Αγιάς.
Οι ενδιαφερόμενοι προκειμένου να λάβουν μέρος στη δημοπρασία θα πρέπει να προσκομίσουν στην επιτροπή δημοπρασίας δημοτική ενημερότητα.
Αναλυτικά οι όροι της διακήρυξης είναι διαθέσιμοι, για την ενημέρωση των ενδιαφερομένων, στην ιστοσελίδα του Δήμου (http://www.melivoia.gr/index.php/el/neos-dimos-agias/apofaseis-oikonomikis-epitropis.html) και στα δημοτικά καταστήματα Σωτηρίτσας και Δήμητρας τις εργάσιμες ημέρες και ώρες.
Τηλεφωνικά οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ενημερωθούν στο τηλέφωνο 2494350315 - 6972260510, κ. Μπουρνάκα Γιάννη.

Ο Δήμαρχος Αγιάς

Αντώνης Ν. Γκουντάρας